| Connector Type | Joint Clamp |
| Fits Strut Profile | 20-30 mm |
| Fits Tube Diameter | 20mm, 25mm, 30mm |
| Material | Nylon |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 20mm, 25mm, 30mm |
| Product Family | Rose+Krieger |
| Fits Square Tube Profile | 20mm |
| Product System | KU |
| Series | RK Light Tubular System |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.