| Connector Type | Connecting Clamp |
| Fits Tube Diameter | 10mm |
| Material | Nylon |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 10mm |
| Product Family | Elesa |
| Fits Square Tube Profile | 8mm |
| Product System | MSX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.