| Connector Type | Sliding element |
| Fits Groove Size | 8mm |
| Fits Strut Profile | 30 mm |
| Thread Size | S8 |
| Material | POM |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 80mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
| Series | SLIDING ELEMENT 8N FLACH |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.