| Connector Type | T-Connector |
| Fits Groove Size | 10mm |
| Fits Strut Profile | 50 mm |
| Thread Size | M6 |
| Material | Die Cast Zinc |
| Structural Element Type | Connector Bracket & Joint |
| Length | 50mm |
| Product Family | Bosch |
| Product System | MGE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.