| Connector Type | Leveling Foot Plate |
| Fits Groove Size | 8mm, 10mm |
| Fits Strut Profile | 40 x 80 mm |
| Thread Size | M12 |
| Material | Die Cast Aluminium |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 20mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
| Product System | MGE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.