| Connector Type | Bolt Connector |
| Fits Groove Size | 8mm, 10mm |
| Fits Strut Profile | D11 x 30 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Structural Element Type | Bolt Connector |
| Length | 30mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
| Product System | MGE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.