| Product Family | Bosch Basic |
| Product System | 45 |
| Fits Strut Profile | 40 mm, 45 mm, 50 mm, 60 mm, 80 mm, 90 mm |
| Fits Groove Size | 10mm |
| Length | 45mm |
| Material | PA |
| Internal Width | 41mm |
| Internal Height | 41mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.