| Material | Natural |
| Colour | Beige |
| Length | 1m |
| Width | 1m |
| Suitability | Cold Water, Dilute Acid, Dilute Alkali, Ethylene Glycol, Fuel, Hot Water, Oil |
| Thickness | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Elongation | 600% |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.