| Form | Full |
| Colour | White |
| Length | 960mm |
| Width | 470mm |
| Thickness | 3mm |
| Material | PEHD |
| Laminated | No |
| Tensile Strength | 40 MPa |
| Hardness | D 62 Ball Indentation |
| Flammability Rating | UL 94 HB |
| Water Absorption | 0.02% |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Elongation | 350% |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.