| Material | Mica |
| Length | 304mm |
| Width | 200mm |
| Thickness | 0.2mm |
| Density | 2.15g/cm³ |
| Dielectic Strength | 25kV/mm |
| Maximum Operating Temperature | +500°C |
| Application | Electrical |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.