| Handle Type | Revolving |
| Spoked | Yes |
| Wheel Diameter | 160mm |
| Mounting Hole Diameter | 10mm |
| Mounting Hole Depth | 25.5mm |
| Wheel Material | Glass-Fibre Reinforced Technopolymer |
| Insert Material | Steel |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.