| Ball Diameter | 22.225mm |
| Mounting Type | Circular Flange |
| Maximum Load | 10kg |
| Load Ball Material | PA66 |
| Working Height of Ball | 9.6mm |
| Small Ball Material | Stainless Steel |
| Case Material | Stainless Steel |
| Flange Diameter | 45mm |
| Stud Length | 19.7mm |
| Flange Length | 2.9mm |
| Flange Width | 2.9mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.