| Wheel Diameter | 82mm |
| Wheel Width | 91mm |
| Bore Diameter | 20mm |
| Tyre Type | Hard Nylon |
| Load Capacity | 1800kg |
| Tyre Material | Polyamide |
| Hub Material | Polyamide |
| Features | Low Roll Resistence |
| Hub Bearing Type | Ball Bearing |
| Hub Diameter | 93mm |
| Bore Length | 93mm |
| Colour | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.