| Wheel Diameter | 100mm |
| Wheel Width | 35mm |
| Bore Diameter | 8mm |
| Tyre Type | Hard Heat Resisting Synthetic |
| Load Capacity | 250kg |
| Hub Material | Heat Resisting Synthetic |
| Features | Corrosion Resistant |
| Hub Bearing Type | Plain Bore |
| Hub Diameter | 45mm |
| Bore Length | 45mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.