| Wheel Diameter | 125mm |
| Wheel Width | 30mm |
| Bore Diameter | 15mm |
| Tyre Type | Solid |
| Load Capacity | 250kg |
| Tyre Material | Polyurethane |
| Hub Material | Polyamide |
| Features | Abrasion Resistant, Hygienic, Laceration Resistant, Non-Marking |
| Hub Bearing Type | Plain Bore |
| Hub Diameter | 29mm |
| Bore Length | 40mm |
| Colour | Orange, White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.