| Anti Vibration Pad Type | Anti-Vibration Damping Pad |
| Material | Silicone |
| Load Rating | 2kg |
| Thickness | 7mm |
| Size | 100 x 100 x 7mm |
| Length | 100mm |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Width | 100mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.