| Anti Vibration Pad Type | Anti-Vibration Isolation Pad |
| Material | EVA Foam |
| Load Rating | 20psi |
| Thickness | 22mm |
| Size | 305 x 305mm |
| Length | 305mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Width | 305mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.