| Anti Vibration Mount Type | Marine Mount |
| Thread Size | M20 |
| Diameter | 184mm |
| Foot Height | 5mm |
| Overall Height | 86mm |
| Material | Natural Rubber |
| Type | Marine Mount |
| Compression Load | 900kg |
| Metalwork | Metal |
| Foot Shape | Round |
| Series | KPR |
| Compression Deflection | 15mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.