| Anti Vibration Mount Type | Male to Male Bobbin |
| Thread Size | M6X15 |
| Diameter | 20mm |
| Overall Height | 10mm |
| Material | Rubber |
| Type | Male to Male |
| Compression Load | 25.9kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 55 Shore A |
| Shearing Load | 7.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.