| Anti Vibration Mount Type | Male to Male Bobbin |
| Thread Size | M4 |
| Diameter | 15mm |
| Overall Height | 15mm |
| Static Load Capacity | 5.6kg |
| Material | Rubber |
| Shore Hardness | 50 Shore A |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Series | AV Type A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.