| Anti Vibration Mount Type | Male to Male Bobbin |
| Thread Size | M8 |
| Diameter | 30mm |
| Overall Height | 70mm |
| Material | Stainless Steel |
| Compression Load | 42.32kg |
| Metalwork | Stainless Steel |
| Foot Shape | Cylindrical |
| Shore Hardness | 55 Shore A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.