| Anti Vibration Mount Type | Male to Female Bobbin |
| Thread Size | M6 |
| Diameter | 20mm |
| Overall Height | 38mm |
| Material | Stainless Steel |
| Compression Load | 20.68kg |
| Metalwork | Stainless Steel |
| Foot Shape | Cylindrical |
| Shore Hardness | 55 Shore A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.