| Anti Vibration Mount Type | Bell Mount |
| Thread Size | M12 |
| Diameter | 80mm |
| Overall Height | 38mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 96daN |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Foot Shape | Rectangular |
| Compression Deflection | 4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.