| Static Load Capacity | 3000kg |
| Thread Size | M20 |
| Thread Length | 125mm |
| Foot Material | Natural Rubber |
| Base Material | Mild Steel |
| Shore Hardness | 60 Shore A |
| Height | 110 <arrow/> 125 |
| Maximum Adjustment Height | 170mm |
| Minimum Adjustment Height | 110mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.