| Static Load Capacity | 1000kg |
| Thread Size | M12 |
| Thread Length | 150mm |
| Tilt Angle | 10° |
| Foot Material | Rubber |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shore Hardness | 70 Shore A |
| Height | 160 |
| Maximum Adjustment Height | 160mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.