| Static Load Capacity | 1000kg |
| Thread Size | M12 |
| Thread Length | 125mm |
| Tilt Angle | 10° |
| Foot Material | Rubber |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shore Hardness | 70 Shore A |
| Diameter | 80mm |
| Height | 25 |
| Maximum Adjustment Height | 25mm |
| Series | VF |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.