| Inside Diameter | 8mm |
| Outside Diameter | 22mm |
| Torque | 2.5Nm |
| Race Width | 9mm |
| Series | 62 |
| Over-running Speed | 15000rpm |
| Dynamic Load Rating | 3.28kN |
| Static Load Rating | 0.86kN |
| Drag Torque | 0.5Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.