| Inside Diameter | 40mm |
| Outside Diameter | 80mm |
| Torque | 325Nm |
| Race Width | 22mm |
| Series | 62 |
| Over-running Speed | 3000rpm |
| Dynamic Load Rating | 15.54kN |
| Static Load Rating | 12.25kN |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 7Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.