| Inside Diameter | 15mm |
| Outside Diameter | 35mm |
| Torque | 17Nm |
| Race Width | 11mm |
| Series | 62 |
| Over-running Speed | 8400rpm |
| Dynamic Load Rating | 7.4kN |
| Static Load Rating | 3.42kN |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 0.9Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.