| Inside Diameter | 35mm |
| Outside Diameter | 42mm |
| Torque | 121Nm |
| Race Width | 30mm |
| Series | HFL |
| Over-running Speed | 3900rpm |
| Dynamic Load Rating | 12200N |
| Static Load Rating | 18800N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.