| Inside Diameter | 35mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block Bearing Unit |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 47.6mm |
| Mount Hole Size | 17 mm |
| Length | 167mm |
| Overall Height | 93mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 129mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.