| Inside Diameter | 62mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block Bearing Unit |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 42.9mm |
| Mount Hole Size | 23.5 mm |
| Length | 219mm |
| Depth | 40mm |
| Overall Height | 82mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 117.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.