| Inside Diameter | 20mm |
| Bearing Unit Type | Plummer Block |
| Material | Pressed Steel |
| Centre Height | 25.2mm |
| Mount Hole Size | 8mm |
| Length | 99mm |
| Depth | 32mm |
| Overall Height | 50mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 76mm |
| For Use With | Bearing |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.