| Inside Diameter | 31.75mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 47.6mm |
| Mount Hole Size | 21/32 in |
| Length | 6-37/64in |
| Depth | 1.689in |
| Overall Height | 92.87mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.