| Inside Diameter | 3/8in |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 1 3/16in |
| Mount Hole Size | 3/8in |
| Length | 5in |
| Depth | 1.22in |
| Overall Height | 2 7/16in |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 3 3/4in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.