| Inside Diameter | 2in |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 2.5in |
| Mount Hole Size | 5/8in |
| Length | 8 5/8in |
| Depth | 2.189in |
| Overall Height | 5in |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 2 3/8in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.