| Inside Diameter | 1 1/8in |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 1 11/16 in |
| Mount Hole Size | 21/32 in |
| Length | 6 1/2in |
| Depth | 1 1/2in |
| Overall Height | 3 17/64 in |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 4 49/64 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.