| Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 2 |
| Length | 83mm |
| Width | 42.2mm |
| Depth | 142.5mm |
| Mount Hole Size | 12.3mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 116.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.