| Inside Diameter | 15mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 2 |
| Material | Iglidur W300, Igumid G |
| Length | 68.6mm |
| Width | 36mm |
| Depth | 15.5mm |
| Mount Hole Size | 6.4 x 10 mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 50mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.