| Manufacturer Series | R1665 |
| For Rail Width | 25mm |
| Carriage Length | 67mm |
| Accuracy Class | N |
| Preload Class | C1 |
| Carriage Width | 70mm |
| Dynamic Load Rating | 19800N |
| Static Load Rating | 21200N |
| Size | 25mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.