| Inside Diameter | 40mm |
| Outside Diameter | 52mm |
| Length | 60mm |
| Linear Bearing Type | Linear Ball Bearing |
| Linear Ball Bearing Type | Open |
| Seals | Without Seals |
| Dynamic Load Rating | 5300N |
| Static Load Rating | 4950N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.