| Inside Diameter | 37.5mm |
| Outside Diameter | 40mm |
| Length | 58mm |
| Linear Bearing Type | Linear Ball Bearing |
| Inner Diameter | 25mm |
| Linear Ball Bearing Type | Closed |
| Seals | With Seals |
| Base to Centre Height | 12.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.