| Bearing Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Closed |
| Housing Dimensions | 105 x 67 x 60mm |
| Dynamic Load Rating | 5400N |
| Static Load Rating | 5400N |
| Housing Width | 67mm |
| Housing Height | 60mm |
| Housing Length | 105mm |
| Series | KTHK |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.