| Bearing Inside Diameter | 50mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Closed |
| Housing Dimensions | 100 x 130 x 98mm |
| Dynamic Load Rating | 8700N |
| Static Load Rating | 6300N |
| Housing Width | 130mm |
| Housing Height | 98mm |
| Housing Length | 100mm |
| Series | KGBA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.