| Size | 5 mm |
| Material | PTFE |
| Rotary Speed | 20m/s |
| Maximum Operating Temperature | +280°C |
| Maximum Operating Pressure | 100 bar, 30 bar |
| Minimum pH | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -100°C |
| Maximum pH | 12 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.