| Colour | Black/Yellow |
| Tape Type | Barrier Tape |
| Backing Material | LDPE |
| Width | 75mm |
| Length | 100m |
| Thickness | 0.05 mm, 0.1 mm, 0.17mm |
| Pre-printed | None |
| Tensile Strength | 0.6 N/cm, 1 N/cm, 2N/cm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.