| Total Thickness | 0.09mm |
| Tape Type | Aluminium Tape |
| Foil Thickness | 0.05mm |
| Width | 50mm |
| Length | 50m |
| Conductivity | Conductive |
| Adhesion Strength | 9 N/cm |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Tensile Strength | 40N/cm |
| Maximum Temperature Resistance | +160°C |
| Minimum Temperature Resistance | -40°C |
| Model Number | 60650 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.