| Width | 50mm |
| Length | 25m |
| Thickness | 0.09mm |
| Colour | Black |
| Finish | Matt |
| Backing Material | Aluminium Foil |
| Adhesion Strength | 4 N/cm |
| Elongation At Break | 11% |
| Tensile Strength | 35N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Model Number | AT205 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.