| Width | 50mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.22mm |
| Colour | Silver |
| Finish | Gloss |
| Backing Material | Cloth |
| Adhesion Strength | 5.5 N/cm |
| Elongation At Break | 13% |
| Tensile Strength | 33N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Adhesive Material | Rubber Resin |
| Model Number | AT202 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.