| Width | 12mm |
| Thickness | 0.13mm |
| Length | 33m |
| Backing Material | Polyethylene |
| Colour | Clear |
| Adhesion Strength | 8.2 N/cm |
| Single/Double Sided | Double Sided |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Tensile Strength | 8N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +82°C |
| Model Number | SCOTCH 969 |
| Series | ATG |
| Adhesion Strength Unfaced Side | 8N/cm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.